F1 Takımları Kripto Reklamları Konusunda Sorun Yaşıyor

Kripto ve spor kesimi ortasındaki bağlar hayli sıkı bir formda devam ediyor. Lakin kimi durumlarda bu mutabakatlar değerli sorunlarla karşılaşabiliyor. O denli ki birtakım ülkelerin düzenleyicilerinin kripto konusunda katı duruşu, mutabakatların önünde pürüz teşkil ediyor. F1 ve Fransa Grand Prix’inde yaşanlar buna kıymetli bir örnek niteliğinde.

F1 Ekipleri Fransa’da Kripto Reklamlarını Kaldırmak Zorunda Kaldı

Son devirde birçok kripto şirketi sponsorluk mutabakatı için F1 gruplarını tercih etti. Bunun ardında yatan en büyük sebep ise F1’in büyük kitlelere hitap etmesi ve kalite stantlarlarının yüksek olması. Fakat bu sponsorluklar bazen kıymetli manilere takılabiliyor. Düzenlemeler.

Fransa‘nın bir müddettir kripto reklamıyla ilgili devam eden düzenlemeleri, birkaç Formula 1 grubunu 24 Temmuz’daki Fransa Grand Prix’sinde kriptoyla ilgili markaları içeren çıkartmaları gizlemeye yahut kaldırmaya zorladı. Katılan on grup ortasında, ikisi hariç hepsinin şu anda kripto şirketleri ile bir tıp paydaşlık içinde ve birtakım gruplarda bu çeşit birden fazla ortak bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda düzenlemelerin eksiklikleri göz önüne çıkıyor.

Örneğin, Alfa Romeo grubu kripto borç veren Vauld ve göğüs coin Floki Inu (FLOKI) ile iştirak kurarken, Red Bull Racing Tezos (XTZ) ağı ve kripto borsası ByBit ile ortak olmuştu. Fakat Fransa Grand Prix’inde bu markaların hiçbiri gösterilemedi.