TİM’in yeni yönetim kurulu belli oldu

27 bölümün liderlerinden oluşan TİM Kesimler Kurulu, Genel Kurul’un akabinde birinci toplantısını gerçekleştirdi. 100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Lideri Mustafa Gültepe’nin başkanlığında yapılan toplantıda, 4 yıl boyunca TİM İdare Konseyi Üyesi olarak ihracat ailesine istikamet verecek olan yeni idare heyeti takımı belirlendi.

TİM Lideri Mustafa Gültepe, “Türkiye’yi ihracatta marka ülke yapma amacıyla yola çıkıyoruz. 27 kesimimizin, 61 birliğimizin faal iştiraki ile yeni periyotta TİM’i strateji ve vizyon liderliği yapan, gündem belirleyen bir kimliğe kavuşturacağız. Yeni periyotta birlik ruhu itici gücümüz olacak” dedi.

61 İhracatçı Birliği, 27 dal ile 100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), genel şuranın akabinde birinci kesimler kurulu toplantısını yeni TİM Lideri Mustafa Gültepe başkanlığında TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne (TİM) bağlı 27 dalın liderlerinden oluşan TİM Dallar Kurulu toplantısında 4 yıl boyunca ihracat ailesine istikamet verecek olan yeni idare şurası takımı belirlendi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde 13 Haziran 2022 tarihinde yapılan Olağan Genel Şurası sonucunda vazifesi devralan İdare Kurulu’nda misyon kısmı şu formda yapıldı:

Başkan: Mustafa Gültepe

Ahmet Güleç (Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri)
Adil Pelister (Kimyevi Unsurlar ve Mamulleri)
Çetin Tecdelioğlu (Demir ve Demirdışı Metaller)
Fikret Kileci (Tekstil ve Hammaddeleri )
Kutlu Karavelioğlu (Makine ve Aksamları)
Ali Kavak (Yaş, Meyve, Sebze)
Baran Çelik (Otomotiv Endüstrisi)
Başaran Bayrak (Gemi, Yat ve Hizmetleri)
Birol Celep (Kuru Meyve ve Mamulleri)
Burak Yakın (Mücevher)
İbrahim Pektaş (Çelik)
Melisa Tokgöz Keyifli (Meyve ve Zerzevat Mamulleri)
Mustafa Şenocak (Deri ve Deri Mamulleri)
Salahattin Kaplan (Halı)
Salih Zeki Poyraz (İklimlendirme Sanayii)