Voyager İflasıyla ABD’deki Kadın Futbolcular Risk Altında

Voyager Digital’in iflas müracaatıyla birlikte spor faaliyetlerindeki mutabakatları riske girdi. Kripto para piyasasındaki düşüş nedeniyle birçok kripto odaklı şirket iflas eşiğinde. Daha evvel marka bilinirliğini artırmak ve kripto para ünitelerinin benimsenmesini sağlamak için işbirliği yapan Voyager Digital, kısa mühlet evvel para çekme süreçlerini askıya almıştı ve iflas müracaatında bulunmuştu.

Bu ayın başında iflas bayrağını çeken Voyager Digital’in ABD Ulusal Bayanlar Futbol Ligi (NWSL) ile yaptığı mutabakat hakkındaki belirsizlikler devam ediyor.

Voyager İflası, NWSL Futbolcularını Riske Atıyor

Geçen yıl Aralık ayında açıklanan paydaşlık, NWSL tarihinin en büyük iş birliklerinden biriydi ve uzun periyodik bir mutabakat olması amaçlanmıştı.

ABD Ulusal Bayanlar Futbol Ligi’ndeki (NWSL) oyuncuların, Voyager iflas ettikten sonra ile yapılan mutabakatta vaat edilen ödemeleri alamayacağı belirtiliyor.

İki firma ortasındaki yapılan mutabakatta; oyuncular ödemenin yarısını nakit olarak, öbür yarısını kripto biçiminde alacaktı. Her atlete, mevduatları almak ve kendi kripto portföylerini oluşturmak için bir Voyager hesabı verilecekti.

Basına yapılan açıklamada, NSWL şunları söyledi:

“Oyuncu fonu, oyuncuları kripto alanına yatırım konusunda eğitmek emeliyle her vakit Voyager’daki hesaplara kripto para ünitesinde dağıtılmak üzere tasarlandı. Bu nedenle, kripto para piyasasının oynaklığı konusunda her vakit risk vardı.”

Voyager’ın iflasının bir sonucu olarak oyuncuların temel maaşları üzerinde rastgele bir tesirinin olmadığı, tesirlerinin sponsorluk muahedesinin vaat edilen yararlarıyla sonlu olduğu belirtiliyor.